EN
SMT yerleştirme makinesinin PCB kartı nasıl kullanılır ve kullanılır?
Gönderi Tarihi:2022-04-18 11:24:17 Ziyaret:17

PCB kartı, SMT yerleştirme makinesi üretim hattında bileşenleri monte etmemiz gereken ekipmandır. Genellikle, PCB kartının kullanımı ve yerleştirme yöntemi, bileşenleri monte etme sürecimizi etkiler. Öyleyse, SMT yerleştirme makinesinde PCB kartını nasıl düzgün bir şekilde ele almalı ve kullanmalıyız, bir göz atalım.

Panel Boyutu Tüm makineler, işlenebilecek belirli bir maksimum ve minimum panel boyutuna sahiptir.

referans işaretleri referans işaretleri, bir baskılı devre kartının yönlendirme katmanlarındaki basit şekillerdir; bu şekillerin yerleşimi, devre kartı tasarımının diğer yönleriyle karıştırılmamalıdır

Baskılı devre kartlarını tasarlarken, bileşenleri kenarlara yakın yerleştirmek yaygın bir uygulamadır. Bu nedenle, baskılı devre kartlarının panel işlemesi, çeşitli makinelerde baskılı devre kartı işleme mekanizması nedeniyle çok önemlidir.

SMT yerleştirme yapay görme sistemleri, tüm bileşenlerin doğru şekilde konumlandırılmasını sağlamak için referans işaretleri kullanır. PCB'yi makine ile hizalarken, maksimum doğruluk için en uzak referans noktası önerilir ve PCB'nin doğru yüklenip yüklenmediğini belirlemek için üç referans noktası önerilir.

Bileşenlerin Boyutu ve Konumu Kalabalık bir tasarım, yerleştirme programı oluşturulurken dikkate alınması gereken daha büyük bileşenlerin yanına daha küçük bileşenler yerleştirebilir. Tüm küçük bileşenlerin, bozulmadıklarından emin olmak için daha büyük bileşenlerin önüne yerleştirilmesi gerekir - yerleştirme SMT programı optimizasyon yazılımı genellikle bunu hesaba katar.

SMT yerleştirme makinesinde PCB kartını doğru kullanmamız ve işlememiz gerekiyor. Makul bir şekilde yapılandırmak istiyorsak, faydalarımızı en üst düzeye çıkarmak için iş görevlerini dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeliyiz.


86-15858886852 Tel / WhatsApp / WeChat:
E-posta:

[email protected]

Skype:

[email protected]

ekle:

Hangzhou / Shenzhen / Hebei / Pekin
(herhangi bir ihtiyaç, önceden iletişime geçin)

Ürünler
Hizmetler
Wenzhou Hecan Technology Co, Ltd
BT Desteği
Bizi takip et
Telif Hakkı © 2021 Wenzhou Hecan technology Co.,Ltd. Blog